Vaše otázky a odpovědi

Opuchlé váčky pod očima

Předem zde musím zdůraznit, že my všichni, našim smýšlením - kvalitou vědomí, naprosto a zcela zodpovídáme za dění uvnitř nás i okolo nás - tedy za celý život, který někdy zbytečně dramatizujeme, protože to, co zasejeme, musíme vždy sklidit. Prvotní otázka, kterou je dobré, lépe řečeno nutné položit si sám sobě, je tato  -  Miluji se? - Od toho se odvíjí vše. Čím více milujeme sebe sama - tím více z nás lásky odchází a tím více milujeme okolí. Vibrace lásky jsou tou nejsilnější a nejtvořivější silou ve vesmíru a my jsme součástí vesmíru.

Na váš dotaz není možné odpovědět dvěma větami - neboť vše souvisí se vším - ten kdo tuto moudrost pochopí - šťasten a zdráv bude na Zemi.
Obecně - Cti svého partnera svým jednáním i v myšlenkách. Chceš-li naplnit svoje tužby, naplň nejprve jeho. Vyzdvihuj partnera nade vše, i nad děti své, neboť s ním jsi je počal/la, s ním je máš vychovávat. Kde láska mezi mužem a ženou září a prosvětluje jejich příbytek, tam také láska v dětech roste a zůstává na věky. Ano velice obecně platí, že za oblast kolem očí zodpovídají ledviny. Proto je nezbytné položit si otázku, jak vycházím se svými nejbližšími, ženou, partnerkou, dětmi, rodiči, kamarády, zaměstnanci, nebo zaměstnavatelem.. Zlobím se často, umím odpouštět? Tyhle okolnosti a skutečnosti se prvotně na úrovni energetické duchovní podepíší - oslabí ledviny, ale i močový měchýř, ten je totiž párovým orgánem ledvin a zejména u žen obecně, je oslaben nejdříve (ženy jsou obecně citlivější).

Oči mají vztah k ledvinám a zároveň odrážejí kondici vaječníků i varlat. Levé oko má vztah také ke kondici sleziny a slinivky břišní, pravé oko odráží stav jater a žlučníku. Nedá se tedy jednoznačně říci, že za oblast očí zodpovídá jeden konkrétní orgán.

Rozlišují se dva druhy opuchlin - otoků pod očima (i když jsou si zdánlivě podobné),
nahromaděním tekutin a nahromaděním hlenu.

V prvním příp. jsou váčky vodnaté a naběhlé, v druhém tučné a naběhlé.

Tyto dva typy uvolnění zrcadlí potíže na úrovni ledvin i močového měchýře a vyměšovacích funkcí. Vodnaté váčky prozrazují uvolněné tkáně ledvin, časté močení. Jsou důsledkem nadměrného příjmu tekutin (různých nápojů, šťavnatého ovoce, ovoc. šťáv a pod.).
Druhý typ váčků je spíše znamením, že ledvin. tkáně jsou zaneseny hlenem a tukem, přičemž časté močení není podmínkou. Tato kondice je vážnější, zejména, když se pod váčky objeví malé pupínky nebo temné skvrny. Znamená to, že hlen a tuk nahromaděný ve tkáních se proměňuje v ledvinové kameny. Chronické zduření pod víčky ukazuje nahromadění hlenu v močovodech na stěnách moč. měchýře, vaječníků, vejcovodů, dělohy a také kolem prostaty. Toto nahrom. hlenů vytváří výtečné prostředí pro aktivitu bakterií, pro záněty, svrbění, bílý výtok, cysty na vaječnících.

Tyto dva příklady jsou příznakem fyzické a psychické degradace. Jejím důsledkem je pak únava, přetížení hl. tělesných systémů, omrzelost, lenost, zapomětlivost, nerozhodnost, nedostatek jasného úsudku. Nadměrný přísun tekutin může být snadno upraven omezením nápojů i potravin, které obsahují mnoho vody. Nahromadění tuků i hlenů probíhalo pomaleji a déle. K jejich vstřebání je nutné vyloučit všechny potraviny, které hlen vytvářejí. Mezi ně patří i mléčné výrobky, tučná masa, drůbež, cukry, bílá mouka, různé druhy olejů.
Vlastní nemocí je naše nevědomost a nesprávné chování, jež z ní vyplývá a proto zase jen na této úrovni může začít skutečné léčení. Je-li vyléčeno vědomí a jednání, nemusí vůbec dojít ke krizové situaci v těle. Každá nemoc chce vždy něco napravit, uzdravit. Buďto pomocí čistících procesů osvobodí tělo od jedů a toxinů, nebo vyvine takový tlak na některý z orgánů, až nás bolest donutí hledat nějaké východisko.

Jak říkal ZDROJ skrze pana Cayceho - Nemoc je jediná možnost, jak přinutit člověka k opravdové pokoře.

Zjistěte si vaše ph moči, podrobné info v jiné rubrice. Při výkyvu je nutné ph dostat na hladinu 7,5
Zelené potraviny chlorela a mladý ječmen - podrobné informace v jiné rubrice.

Zelenina v maximálním množství v poledne syrová, večer vařená či dušená na vodě.
Žádná smažená jídla, cukr, sladkosti, bílou mouku.
 
Tato rovnováha nezávisí pouze na potravě, ale především na způsobu života jaký vedeme.  Čím méně aktivní činnosti a cvičení tělo vykonává, tím více zásadité potravy musí přijímat. Ranní svižné procházky, nebo alespoň doma před otevřeným oknem, předklon kroužit i kývat rukama jako kyvadlem, kroužení hlavou + úklony hlavou 3x na každou stranu (podrobné info na mých stránkách), ale především zhluboka dýchat nosem a představovat si že dýcháte čisté světlo.
 

Ledvinový čaj
1 díl nať celík zlatobýl (pravý)
3 díly nať přeslička rolní          
1 díl nať rdesno ptačí (truskavec)          
1 díl nať rdesno blešník (vrbice bílá)      
Byliny se nesmí vařit Byliny důkladně promícháme, zalejeme čtvrt litrem vroucí vody, jednou zarovnanou polévkovou lžící bylin a necháme luhovat. Pije se třikrát denně 15 min. před jídlem, po dobu 2 měsíců, plus ještě 14 dní kvůli recidívě.

Jaterní čaj :
hořčiny
zeměžluč nať 1díl
hořec žlutý kořen 1 díl
pelyněk pravý nať 1 díl

ostatní byliny
smil písečný květ 1 díl
světlík lékařský nať 1 díl
měsíček zahradní oranž. květ 1 díl
celík zlatobýl nať 1 díl
Jedna lžička smilu písečného + 0,5 lžičky hořce žlutého, se lehce povaří ve čtvrt litru vody, pak se tím odvarem přeleje, jedna polévková lžíce, směsi ostatních bylin, které jsme sesypali a dokonale promíchali. všechny byliny necháme luhovat 15 minut. Pije se 3 x  denně 15 min. před jídlem.

Naše tělo je mohutně v dnešní době infikováno toxiny, a viry objednejte si ze stránek www.mutual-help.eu - nebo zakupte u mne.
Modrý květ, písečný květ, růžový květ info o užívání je na obalech, bylinky se pouze zalejí horkou vodou a nechají vyluhovat asi 10 min.
Začněte detoxem organismu - modrý květ - po využívání (asi měsíc)
rudý strom + dračí krev (dokáže likvidovat chlamidie, akne, pupínky, vyrážky)
písečný květ

Celotělové masáže a osteopatické narovnání páteře jsou naprostou nezbytností pro zdravé fungování našeho chrámu, obzvlášť v této době a v letech nadcházejících, kdy na planetu Zemi přichází jemná ale nesmírně intenzivní energie. Ten kdo se s ní nesladí, nepřizpůsobí a nezvýší svou frekvenci vibrací, tak u těchto jedinců bude patrně velice oslaben imunitní systém, což může mít až fatální následky atd.  podrobné info o masážích na mých stránkách.

Dále 3 x denně reflexní masáž plosek nohou, sestava pro látkovou výměnu, se zaměřením na ledviny a játra - je to důležité a není to ani dlouhé ani složité. Najděte si maséra/ku, který se zajímá o svá energetická centra, který je pokorný/á a láskyplný/á a pracuje na sobě, čím více aktivována energetická centra - tím větší tok světla, prány, energie skrze terapeuta/ku, chápete?
Dbejte na to co jíte, jak to jíte a kdy to jíte. Poslední jídlo 3 hod. před spánkem, nejpozději v 20,00 hod, Naprosto dokonalé proslinění a pokousání potravy, a jíst v naprostém klidu. Pokud jste rozrušený, ve stresu atd. nikdy nejezte.
Začněte myslet během následujících dnů jen na hezké věci. Stres, strach obavy napětí, atd. jsou naši největší nepřátelé a mocně překyselují naše tělo. Pracujte prodýchávejte vaše energetická centra.
Začněte meditovat a energeticky posilovat centra v -  pánvi, břiše, hrudi a lebce
Stránky P.CH.
Zelený sypaný čaj,
Žlutý šafránový čaj - obyčejný americký šafrán. Dejte špetku do sklenice zalejte vařící vodou a luhujte,
ráno vlažná voda s citronem.
Jak říká zdroj skrze pana Cayceho - Proč se chcete uzdravit? aby jste byli ještě většími sobci než doposud? Aby jste se mohli vrátit zpět k vašim zavedeným vzorcům, které vám doslova způsobili vaše problémy, nebo chcete byti lepším člověkem. Být blíže sobě, blíže lidem Bohu. Pokud si vyberete druhou možnost, neexistuje na tomto světě síla, která vám zabrání v úzdravě. To povídal zdroj lidem, kteří žádali po panu Caycem léčebný výklad. Milý Jane věřte v sebe, vše bude dobré. Každá nemoc, či úraz je v podstatě darem pro nás. V ten moment máme možnost přemítat o dosavadním smyslu našeho života. A pamatujte, nemoc je snad jediný stav, který nás přiměje k pokoře.
Výše napsané řádky nejsou návodem pro vás. Jsou to jen tendence a vodítka. Vše konzultujte s lékařem a převezměte zodpovědnost za svůj život i za planetu Zemi
.................................................................................................................................................................................


Dobrý den... mám problémy s pletí. Akné... nejvíce nad pravým obočím (vnější částí) a na pravé straně od úst. na co by tohoe mohlo ukazovat, prosím?

Plíce vládnou kůži, póry jsou branami kůže. Plíce řídí jejich otevírání i zavírání. Se svými 20 kg váhy a 2 krychlovými metry plochy je kůže náš největší orgán. Tělo se snaží zbavit přebytečných kyselin kůží (mimo jiné). Jestli se mu nedaří, protože se málo potíme, objeví se ekzémy, vřídky, lišej, akné, zarudnutí, svědění atd. Všechny tyto příznaky jsou v podstatě voláním naší duše - skrze tělo o pomoc. Hluboký dech nosem je nezbytností, při nádechu jde krev s naším tělesným Qi do plic, tam se smísí s Qi vesmíru a po té je pumpována zpět do všech buněk v našem těle. Při výdechu vydechujeme oxid uhličitý, kyselinu uhličitou, která se nevyloučí močí neboť není rozpustná ve vodě.
Aktivní pohyb je nezbytností.
Kůže je přirozený ochranný oděv našeho těla. Velmi citlivě reaguje na jakékoliv vlivy životního prostředí, avšak především odráží obraz vnitřní situace - skutečná krása přichází zevnitř. Jelikož kůže a střeva spolu velmi úzce souvisí (plíce - párový orgán tlusté střevo), je třeba při každém kožním onemocnění přihlédnout k faktu - v jaké kondici se nachází náš tračník.
Odkyselení organismu - Acidobazická rovnováha - PH našeho těla - podrobné informace v jiné rubrice.
Zásadité koupele s hodnotou PH vody 8,5.
Jaterní čaj - složení uvedeno v předchozím článku.
Hydroterapie, kolonoterapie, výplach tračníku.
Kurt Tepperwein uvádí - i když se na kůži objeví příznaky vyrážky, akné, pupínků - nejedná se ve skutečnosti o žádnou nemoc, nýbrž o další projev překyseleného organismu, který se snaží přes své vnější hranice, tzn. kůži, vyloučit jedovaté a žíravé látky.

Edgar Cayce radí.: (kdo byl Edgar Cayce se dočtete v samostatné rubrice)
Když pleť onemocní, věnujte bedlivou pozornost vylučovacímu ústrojí.
Nepoužívejte příliš stahující a adstringentní make-up
Nepoužívejte příliš parfémované pudry a snažte se vyrovnat a uvést do souladu všechny stránky přirozených životních pochodů.
Suchá pleť - Špatný krevní oběh
Suchá a šupinatá pleť - potírat směsí ze stejných dílů růžové vody a olivového oleje


Akné - je chronický stav - zánět tukových žláz, vyskytující se nejčastěji na tváři, zádech a hrudi. Základní fyziologickou funkcí, jíž akné způsobuje, je nerovnováha vylučovacích systémů v těle. Je-li řeč o vylučování, většina lidí si představí pouze činnost střev. Je nutné též poukázat na kondici všech orgánů - zažívací trakt, ledviny, respirační a perspirační systém. Všechny tělesné aktivity.
Některé faktory, jež nerovnováhu ve vylučování vyvolávají, jsou nekoordinace mezi malým a velkým oběhem, nevhodná dieta v období menstruace, nervové napětí a potlačování strachu, reakce žláz a postupný vznik obtíží, vztahujících se ke žlázám a oběhu.
Úplné vyléčení? - zmizí když bude pečlivě prováděna náprava a vylučování udržováno v pořádku s důrazem na celotělové i lokální masáže.
Cvičení a diety jsou lepší než pleťové vody a léčebné přípravky.
Čištění pleti..
240g olivového oleje
30g   růžové vody
několik kapek glycerinu
30g - 10% roztoku lihu (obilného destilátu)

Je dobré také použít teplý froté ručník, nikoliv horký, nenapařený nýbrž mokrý. Ten na místě nechejte 8-10 minut. Pak ho pořádně třete čistým kastilským mýdlem. Potom aplikujte na 1-2 minuty studené hadříky, vyměňte 3-4x, . Pak důkladně ale s citem proklepejte kůži rukama, (polštářky prstů) až se znovu obnoví krevní oběh.
Nepoužívejte krémy, nebo pudry, které by póry v kůži opět zaplnily.

Naše tělo je mohutně v dnešní době infikováno toxiny a viry. Objednejte si ze stránek www.mutual-help.eu - nebo zakupte u mne -
modrý květ, - písečný květ, - růžový květ - olej sacha inchi, dračí krev - podrobné informace v rubrice produkty z Peru.  Info o užívání je i na obalech, bylinky se pouze zalejí horkou vodou a nechají vyluhovat asi 10 min.
Začněte detoxem organismu - modrý květ - po využívání (asi měsíc)
rudý strom + dračí krev (dokáže likvidovat chlamidie, akne, pupínky, vyrážky)
písečný květ
Olej Sacha Inchi + dračí krev  -  masírovat postižená místa
olej sacha inchi i vnitřně užívat  -  dračí krev po kapkách do vody
Celotělové masáže, možná vás překvapí ozdravná účinnost těchto procedur.
Velmi podceňovanou otázkou zůstává, jak žijeme, na co myslíme, jsme li šťastní, milujeme li se.
................................................................................................................................................................................

Dobrý den. ráda bych se zeptala, jak mohu hodně snížit cholesterol, mám 6. Upravila jsem stravu, ale je to asi málo.Léky nechci brát. Děkuji. Marie

Zvýšený cholesterol ucpává cévy a nedovluje krvi (radosti) pokojně a v dostatečném objemu plynout tam, kde jí a jí nesené živiny a kyslík tělo potřebuje. Radosti v životě se zbavuješ tím více, čím více se odděluješ od své Podstaty, od svého bezpečí a domova. Zbytečné překážky v sobě a svému zdraví vytváříš, pokud mocně bráníš lásce, aby skrze Tebe vůkol zářila.

Jestliže na základě trvalého překyselení organismu, především cév, ubývají zásadotvorné minerály (vápník, draslík, hořčík), musí je nahradit nějaká jiná pojivová látka. Samoléčebný mechanismus těla k tomu využije vždy přítomný a dosažitelný cholesterol a utěsní jím cévní stěny, které začínají být křehké a praskají. Cholesterol je odolný proti kyselinám, takže se jimi nedá odbourat.  Jako náhražku za chybějící vápník a k ochraně cévních stěn tak tělo vydává velké množství cholesterolu, což samozřejmě výrazně zvýší jeho hladinu v krvi. Takže takzvané kornatění cév, je vlastně odvápnění tepen a výměna cholesterolu za odebraný vápník.
Tepny jsou uvnitř vystlány slabou buněčnou vrstvou, které se říká endotel. Pokud by se tato velice citlivá vrstva porušila, mohly by se na ní částečky proudící krve zachycovat a usazovat. Jedním z důvodů, proč je někdy povrch endotelu pórovitý, bývá skutečnost, že si z něj tělo odnímá zásadité stavební látky, které potřebuje k neutralizaci kyselé zátěže.
V takových případech běžně zasahuje vitamín -C-, vytvářející kolagen. Většinou však ani jeho není dostatek, a proto organismus využívá vlastní materiál, který sám dokáže vyrobit - a to cholesterol.
Jestliže překyselení organismu trvá příliš dlouho, v arteriích a cévách zhoustnou usazeniny cholesterolu, jemné vlásečnice přestávají být průchodné, a tím se velmi znesnadňuje rozvod výživy do všech orgánů. Navíc krev může přijímat z tenkého střeva stále méně výživných látek. Trpí tím především mozek, jelikož není dostatečně vyživován ani prokrvován.
Kvůli narůstajícím usazeninám cholesterolu se neodvratně zužuje průměr cév, takže tělo je přinuceno zvýšit krevní tlak. Tím se však zvyšuje nebezpečí, že se krevní cévy potrhají nebo prasknou. Aby se tomu zamezilo, uskladňuje tělo vzrůstající množství cholesterolu, což ještě více zůží průměr cév, až je nakonec může ucpat i jen nepatrná krevní sraženina.

Nejlepší cesta jak zabránit usazování cholesterolu a nabídnout tělu nezbytnou preventivní péči je :
Převzít zodpovědnost za svoje bytí, za svůj život a začít žít tady a teď, bez stresů, zloby, obav, starostí  atd........
Odkyselování a remineralizace + zásadité koupele -  podrobné info v jiné rubrice
Zelené Potraviny - podrobné info. v jiné rubrice
Pokud možno velmi častý aktivní pohyb na čerstvém vzduchu.
Bylinné čaje - játra, ledviny, modrý květ (detox)- podrobné info. o složení i přípravě v článku viz. výše
Zásaditá strava, hodně zeleniny syrové i vařené nebo dušené na vodě, ovoce, saláty, pít zeleninové šťávy a bylinkové čaje.
Česnek - ideální prevence proti srdečním příhodám
Omezte na minimum smažená jídla, červené maso
Pozor na dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce
Jistě budou pro vás velice přínosné informace v rubrice Holistická a alternativní léčba
Celotělové masáže + reflexní masáž plosek nohou se zaměřením na látkovou výměnu
Meditace jsou balzámem nejen pro naši duši
............................................................................................................................................................................

Vietě mi poradiť, mám syna, ktorému zjistili zlé výsledky pečeně.............. Potrebujem nejakú radu, ako mu pomocť. Ďakujem.

Játra bývají jako my - v mládí jsou měkká, poddajná s pěknou růžovou barvou - posléze nám tuční, tvrdnou, tvrdošíjně odmítají a nereagují na jakoukoli léčbu a jsou temně zbarvená. Játra duchovně ukazují kvalitu našeho vztahu, ke světu i lidem. Svým zdravotním stavem zrcadlí, jak moudře přijímáme dění kolem nás, i jak dovedeme tolerovat nedostatky druhých. Vypovídají zda umíme ustoupit jinému názoru či plánu. Zdraví jater vyjadřuje míru správnosti i prospěšnosti komunikace člověka s okolím i kvalitu chápání jeho životních strastí.

Játra jsou naše největší tkáň v těle. Když nedostávají dost energie, může nastat (a většinou nastane) další problém - plíce, srdečný obal, žlučník. (mezi 1.00 a 3.00 hod. v noci mají játra největší aktivitu). Když játra nemají dost energie, lidé mívají v noci křeče (ty mají spojitost i s vodním hospodářstvím). Přes játra prochází úplně všechno. (krev, život, radost)
Přes játra jde lítost, úzkost, strach, ale též zloba, zlost, křivdy a játra se starají také o nízký krevní tlak. Ledviny vyrábí vysoký krevní tlak. Ve spojitosti s játry se projevuje nedostatek hořčíku (modřiny) a když máte nedostatek železa, máte chudokrevnost - špatně se přenáší kyslík do mozku a jste unaveni. 

Naše játra mají na buněčné úrovni velice vzácnou vlastnost obnovy - jsou schopna znovu vybudovat svou strukturu a v nové tkáni obnovit její funkce. Provede li se např. odstranění části jaterního laloku, po určité době dochází k dorůstání odstraněné jaterní tkáně. Játra si zregenerují, je-li šestina jejich buněk zdravá, i ty zbývající (samozřejmě vytvoříme li jim k tomu patřičné podmínky, strava, dieta, klid, čaje-hořčiny.atd)
Dá se jednoznačně říci, že za vzorec mezi obočím jsou zodpovědná pouze játra? Dle mého názoru je tato oblast citlivější a komplexnější, neb játra mají párový orgán a tím je žlučník, a pokud má člověk energeticky oslabená játra logicky se děje to samé se žlučníkem.

Domníváme se, že nejsou vnitřní energetické (elektrické) vazby mezi orgány - podrobněji o tom hovoří Zdroj skrze pana Cayceho. (jiná rubrika)
Zrcadlem jater jsou nehty. Stav nehtů je dán množstvím krve a odráží stav Qi jater. Pokud je množství krve dostatečné, nehty budou zdravé a lesklé.
Játra vládnou šlachám a svalům, ovládají naši schopnost pohybu a fyzické činnosti, dávají pružnost svalům (zatímco tvar svalů je dán slezinou), a pohyblivost kloubům.
Spojením jater s vnějškem jsou oči, zrak - energie jater otevírá ráno oči.
Játra zajišťují harmonické proudění Qi v celém organismu na různých úrovních.

Stav našeho žlučníku koresponduje s naší spokojeností. Vypovídá s jakým klidem stravujeme neadekvátní chování ostatních lidí i bolesti plné dění ve světě. Umíš se správně postavit k odlišným názorům a hodnotám, nežli sám vyznáváš? Býváš plný lásky v okamžicích, kdy potkáváš zlo a na vlastní kůži zakoušíš neblahé důsledky jednání druhých - obvykle nejbližších příbuzných, spolupracovníků i přátel.
Žlučník (soudce), má za úkol přijmout správné rozhodnutí, vyzařuje rozhodnost a determinaci. Nerozhodný člověk má nedostatečnou energii žlučníku. Úkolem žlučníku je schopnost rozhodovat ve smyslu, určit správnou cestu. (odvaha, iniciativa). 
Žlučník kontroluje šlachy, jedná se v podstatě o stejnou funkci, kterou jsme si již popsali u jater. Játra řídí pohyb krve do svalů a šlach, zatímco žlučník řídí pohyb Qi. Z praktického hlediska to znamená, že žlučník je spojen především s yangovými aspekty svalů, tedy s pohybem, zatímco játra kontrolují yinový aspekt, tedy pružnost svalů a pevnost šlach.

Dráha žlučníku začíná při vnějším očním koutku a jde přes hlavu. Mezi 23.00 a 1. hodinou v noci je jeho největší aktivita. Dráha žlučníku vychází ze spodiny lebeční a kontroluje nám šíjové svalstvo. To, čemu se říká krční páteř, s krční páteří nemá vůbec nic společného. Jde o křeč šíjového svalstva. Kdo má vyoperovaný žlučník, nevyřeší vůbec nic, neboť energetické dráhy žlučníku zůstávají do konce života. Problémy s kyčelním kloubem jsou jednoznačně žlučník. O kolena se mimo žlučníku ještě dělí játra a slezina. Dráha jater začíná ve vnitřním koutku nehtového lůžka palce nohy, pokračuje po nártu v mezikostním prostoru prvního a druhého metatarsu a stoupá po vnitřní straně lýtka až k vnitřní straně ohybu kolena. Pokračuje po vnitřní straně stehna ke stydké kosti, točí se kolem vnějších genitálií. Odtud postupuje na boční stranu břicha do podžeberní oblasti jedenáctého žebra a končí na hrudi v šestém mezižebří.

Játra, žlučník a slinivka jsou hlavní regulátory acidobazické rovnováhy. Obzvlášť žlučník spotřebuje vysoký podíl zásaditých látek vytvářených v žaludku. Pokud nejsou minerály dostatečně k dispozici, cholesterol uvolněný ze žlučníku tuhne a ve spojení s jinými látkami může tvořit kameny.

Celotělové masáže terapeutickým olejem se zaměřením na energetická centra, energetické dráhy jater, žlučníku, ledvin, sleziny, ale též se zaměřením přímo na oblast břišní krajiny - zpočátku nejlépe 2x týdně
2x denně reflexní masáž plosek nohou se zaměřením na látkovou výměnu - zejména játra žlučník
Zjištění PH moči lakmusovými papírky, případné zásadité koupele (viz. jiná rubrika)
Aktivace energetických center v pánvi, břichu, hrudi v meditativním stavu - P.CH.
Zelené Potraviny ve větších dávkách - (viz. jiná rubrika)
Vitamín -A- + Zinek (přírodní zdroj Zinku-semeno dýňě)
Jaterní čaj - složení i příprava v předchozím článku
Prášek z kořene Hořce Žlutého užívat 3x denně na špičku nože půl hodiny před jídlem (zapíjet je hořký) užívat asi 14 dní.(pomelte kořen na prášek a uchovejte ve skleněné vzduchotěsné láhvi)
čaj - modrý květ - detoxikace
čaj - růžový květ - zdravá játra + dračí krev
Nepochybně - dieta, zelenina, žádná smažená jídla, poslední jídlo v 19.30 hod.
Dokonalé kousání a proslinění potravy, pokud jsme rozrušeni, ve stresu atd...vůbec nejíst
Játrům paradoxně velice škodí taková drobnost (tedy pro některé z nás) - a tou je přejídání.
Zdroj skrze pana Cayceho doporučuje toto.:
Ricinové zábaly - ovlivňují nejenom lymfatický systém, ale jejich blahodárnost je s každým použitím znovu a znovu objevována.
Alespoň 3-4 vrstvy starého flanelu důkladně namočte do horkého ricinového oleje. Potom aplikujte.Přes obklad dejte elektrickou dečku a stále zahřívejte na tak vysokou teplotu, jakou tělo snese - přikryjte kusem látky, abyste neušpinili ložní prádlo. Obklad umístěte na oblast solaru (konec hrudní kosti)  - horní část břicha - a po té dolů, po celém břiše - respektive po jeho pravé části až po příselnou oblast. Zábaly aplikovat každý týden 3 po sobě následující dny, na 1,5 - 2,5 hodiny denně. (podrobné info v rubrice Novinky- podrubrika - Edgar Cayce - člověk nebo zázrak)        Ideální toto provést po celotělové masáži. 
Po té je vhodné do jednoho půl-litru olivového oleje vymačkat šťávu ze dvou citronů, užívat tolik kolik člověk snese. dvakrát do týdne.
Přečtěte si diskuse o Vlaštovičníku Větším na internetu i v herbáři - možná budete překvapena.
Nicméně EU - zakazuje vnitřní užívání.
Výše uvedené produkty, čaje, služby - atd. - můžete pořídit, zakoupit o mne, nebo kdekoli jinde.
Snažte se najít energeticky čistého terapeuta/ku, který/á  na sobě intenzivně pracuje.
Vše konzultujte s lékařem.
.............................................................................................................................................................................

Anděla Dobrý večer, je mi 26 a už poměrně dlouhou dobu (několik měsíců) mám lišej v oblasti odpovídající pohlavním orgánům na levé tváři a vyrážku v oblasti třísel (tuším, že to bude nespokojeností ve vztahu?) beru jen hormonální antikoncepci.. poslední dobou mám také neobvykle silnou chuť na ostrá jídla…můj životní styl kvůli náročné škole není nijak ukázkový (nepravidelné stravování, málo tekutin a pohybu) Ráda bych dala do pořádku sebe i svůj život, ale nevím kde začít.Díky

Jsou myšlenky, které vám nedají spát? Jsou činy a události, které prožíváte znovu a znovu, opakované a v podstatě bezcenné? - vzpomínání na ně rozbíjí náš vnitřní klid. Dráždí nás skličují a jimi vyvolaný vnitřní přetlak odchází nosem či nesprávně ústy  (jsme unaveni či vážně nemocni, nenadechujeme se ani nevydechujeme nosem, nýbrž chybně dýcháme přes ústa), dále se organismus čistí odvodem lymfy z tkání, střevem, močí a také pokožkou. Je li přetlak tíživých myšlenek velký začne nás svědět předloktí, záda.....atd.
Vzhled a citlivost pokožky vyjadřuje jistý stupeň vývoje lidského ducha, ale též odráží jeho vnitřní boje. Onemocnění pokožky připomíná danému člověku něco těžkého, v jeho mysli obvykle hluboko uloženo. Co jsme kdysi konali a snášeli, to si máme nyní - v opačném gardu - , prožít a s pokorou zvládnout. 
Na pokožce vnímáme díky hmatu dotyky. Jiné osoby se dotýkáš nejen svýma rukama, ale ovlivňuješ ji i svými skutky, slovy i myšlením. Není li kontakt mezi lidmi příjemný, naplněný radostí ze setkání a láskou, kůže slábne - a na pokožce se objevují - výtky duše -.

Důvodem vzniku kožních problémů může být i neradostná atmosféra vládnoucí doma, ve škole, v práci ..atd
K zánětu kůže stačí, prožívá li jeden z rodiny něco moc bolestivého.
Výsev kožních projevů může být i jistým nesouhlasem s nasazenou léčbou.
Ekzémy vyjadřují zápas, ukazují na nesouhlas mezi tím, po čem toužím, a co skutečně mám.
Klasický ekzém je povrchový neinfekční zánět kůže, svědivé pupínky, puchýřky, mohou mokvat či tvořit šupinky
Zánět (nesouhlas) kůže (s okolím) vypukne u člověka s horší funkcí jater (unaveného životem), žlučníku (nespokojeného a nešťastného z toho, co se kolem něho děje), a slinivky břišní (nevěřícího že brzy opravdu pozná příjemné teplo lásky. Levá strana těla svědčí o jisté disharmonii sleziny a slinivky břišní.
Dotyčný může mít i jisté problémy s ledvinymi a krví.

Kožní projevy neznámého původu mohou mít též příčinu.:
které se projevují většími plochami žačervenalými, ale mimo klouby, a ty mají původ v disfunkci ledvin.
jiný typ začíná suchou, nebo ztvrdlou pokožkou většinou na rukou i nohou - disfunkce jater, málo vit.-A-
Obecně platí, že potíže s játry jsou většinou způsobeny přejídáním.

Příčinou častých vyrážek na pleti jsou i součásti poruchy oběhu, jež je odstraňována (eliminována), neboť existuje provázanost mezi (jednotlivými), silami v těle. Tak dochází k souvztažné reakci ve všech oblastech vylučování a my pak tyto poruchy vidíme eliminovány (v podobě vyrážky). Špatná funkce vylučovacího systému zhoršuje stav kůže.Je to k vůli pocení, a také špatnou funkcí dýchacího systému.Vypouštějí se jedy, které by měly být vypuzovány vylučovacím traktem a tak vzniká vyrážka. Je to stav, kdy jsou jedy vylučovány do plic a postupně se mění ve výkaly.
Směs před použitím protřepat
2 díly kafrového oleje
1 díl čarodějné lístky (witch hazel)
1 díl ruského bílého oleje


Aplikovat příkladný láskyplný, pokorný přístup k sobě samému, k lidem i matce zemi v každodenním životě.
Test PH moči - případné koupele, či nápoje (podrobné info v rubrice alkalické prostředí)
Třídenní jablečná dieta. Jablíčka nakombinovat barevně i se žlutou barvou (vibrace žluté barvy inklinují k vitamínu -B-. Pokud má člověk hlad, může jablíček kolik chce.
Celotělové masáže z počátku čtyřikrát do měsíce se zaměřením na energetická centra, vzpřimovače páteře, kolem lopatek (spodní polovina), horní i dolní končetiny (zkrácená lymf. masáž), celá oblast břicha.
Reflexní masáž zkrácená plosek nohou - látková výměna dvakrát denně se zaměřením na játra, žlučník, slezinu
Osteopatické zásahy - porovnání-stimulace páteře - zejména obratlů 
th10-th12 slepé střevo, th12-l1 vzestupný tračník, l1-l2 sestupný tračník, th6-th9 slinivka, 
th4-th9 játra, th11-l2 děloha. 
Dokonalé kousání i proslinění a poslední jídlo v 19.30 hod
Pokud jsme ve stresu, zlobě ...atd - vůbec nejíst
Zelené potraviny ve zvýšených dávkách (podrobné info v jiné rubrice)
Modrý květ , Růžový květ , Bílý Květ , Palma Aguaje , Olej Sacha Inchi , Dračí Krev , (podrobné informace v rubrice produkty z Peru)
Jaterní čaj ( složení v článku viz. výše)
Ráno snídat, či obecně zařadit do jídelníčku - hodně ovoce, zeleniny, obilovin, cibule, česneku...atd
Na jistou dobu úplně vynechat, smaženou úpravu jídla, červené maso a mléčné výrobky, alkohol
Konzultovat výplach tračíku - hydroterapie, kolonoterapie, klystýr.
Hluboké dýchání nosem zejména po probuzení, a též aktivní pohyb
Vše konzultujte s lékařem.
.............................................................................................................................................................................

Dobrý den, můj dotaz se týká detoxikace organismu, může mi někdo prosím poskytnout informace? Děkuji,Karel

Níže uvádím nepatrnou textovou pasáž z unikátního filmu - Gersonův zázrak -.

Velká města s několikaproudovými dálnicemi v obou směrech a automobily na nich vypouštějící jedovaté plyny před vašima očima, by byly15 let nazpět nepochopitelné. To, co se stává normálním každodenním životem není více synchronizováno s krví, která koluje ve vašich žilách. Toxiny zabíjí, ať už rychle či pomalu, během ročních období zahaleny blankytem stáří. Požáry ropných polí i vrtů a následně teplný vzduch se posouvá k severu a nese s sebou náklad dioxinu, které nakonec dosáhnou kdysi původní Arktidy. Lidé z Arktidy vykazjí závažné zdravotní problémy způsobené hromaděním dioxinu.

80 mil. galonů surové ropy vylité do původního vodstva zátoky Prince Williama na Aljašce.
Ropná skvrna z tankeru Exxon Valdez je jako Ruská jaderná havárie v Černobylu.
Jsou považovány za historické pohromy. Přes 30 miliónů galonů nafty jednotlivého spotřebitele ve formě automobilových splodin, se každý týden dostává do oceánu, přesný ekvivalent ropné skvrny z Exonu. 
V našich oceánech jsou Polychlorované bifenyly a přes 200 dalších nebezpečných sloučenin denně konsumovány mikroskopickými organismy nesocí název - zooplankton -. A odsud tyto jedy putují do potravinového řetězce - polárním medvědům, tuleňům, velrybám a pak lidem.
Jedna tisícina z jedné milióntiny gramu dioxinu může tělu ublížit. Nicméně lidé nyní nedopatřením, konzumují toto množství 3 až 600x, každý den od Arktidy až po Antarktidu.
Stromy - velmi živoucí organismy, které čistí vzduch a produkují kyslík, který dýcháme, jsou káceny při zemi nejbezohlednějším povolením, pokud je zde neomezená poptávka. Jen v samotné Severní Americe máme pouze 2% našich přírodních rezervací, jež zůstaly v minulém století nedotčeny. V jednu chvíli bylo řečeno, že veverka mohla skákat ze stromu na strom, střídaje listnatý les s jehličnatým a přeskakuje z východního na západní pobřeží. 
Globální lidská populace se stala problémem. Jen kvůli naší kolektivní spotřebě, na úkor environmentální udržitelnosti, a iluze okamžitého ekonomického užitku sytí sebedestrukci. Odmítáme žít v harmonii s přírodou a naše těla jsou výstražným budíkem. Na sklonku čtyřicátých let minulého století byl výskyt rakoviny 1 ze 16. Dnes je to v průmyslových státech 1 ze 2. Rakovinové buňky jsou ve své podstatě parazitární a nesmrtelné. Nerozvíjí žádné zvláštní funkce. Vesele si budují síť vlastních cév, aby odnímali výživu normálním buňkám a následně vyrostli do abnormálního stavu. Pak zabijí svého vlastního hostitele. Kromě tohoto ošklivého zabijáka dramaticky zvyšuje četnost dalších chronických chorob. Jak šokující. V současné době je šance, že každý z nás dostane rakovinu, nebo jiné chronické onemocnění v určitém období téměř jistá z důvodu dvou klíčových faktorů, jež jsou základní příčinou - nedostatek (voda) a toxicita.

Naše vystavení se toxicitě dnešního prostředí hraničí s absurditou. Je prakticky nemožné se jim vyhnout. Je to analogické k chodícím nábojům, v plné síle výstřelu z různých kulometných zbraní. Nejen, že tu jsou jedy, které přijímáme s potravou, ale máme stresy jako elektromagnetická pole a mikrovlnná radiace, které zasahují do vlastních elektrických obvodů těla, a přeskupují molekulární strukturu, způsobujíc tím někdy nenávratná poškození, mozku a dalších orgánů.
Jedním z typyckých příkladů denního přijímání toxinů nebo předběžného úderu je, když vstoupíte do vašeho auta. Dokonce ještě před tím, než nastartujete motor, už jste pozřeli toxiny uvolňující se z palubní desky až po přepychovou výstroj sedadla. Předpokládáme, že pokračujete na vaší cestě večerní zastávkou v nějakém motelu. Možná si vyberete nekuřácký pokoj, avšak, někdo jiný zabere parkovací místo před vaším pokojem a nechá auto po krátkou dobu běžet naprázdno, dokonce několik minut. Hrozivá směs exhalátu výfuku auta vklouzne do vašeho pokoje z prostoru pode dveřmi.
zevnitř elektrického vypínače aktivujícího elektrické impusly k mikrovlnné radiaci unikající z trouby při přípravě plastické pochoutky. Lehce nasolené a konzervované živiny méně instantního jídla, až po karcinogenní chemikálie v mýdle na koupelnové vaně. Jste zaplaveni údery. Mýdlo a šampon jsou ale teprve začátek toho, co jest zpětně vstřebáno vaší kůží jakmile zapnete vodovodní kohoutek, který vám poskytne chlorovanou a fluorizovanou vodu, aby vám pomohla se umýt. Chloridy a fluoridy pomáhají zničit štítnou žlázu.
Záchodové prkýnko bylo sterilizováno pro vaši ochranu. Ale co to znamená?  Zbytkové chemikálie z čistícího procesu prkénka budou absorbovány při kontaktu hned, jak si sednete. Toaletní papír bude také prosycený chemií a rozpouštědly, aby obarvil vaše krevní řečiště. 
Ručníky obsahují chemická rezidua, které jsou aktivovány jen co přijdou do kontaktu s kožní vlhkostí. Při ponoření se v koupelové lázni možná pijete chlorovanou vodu z levně vyrobeného plastického kelímku, který dovoluje nebezpečným toxinům z plastu uvolnit se do vody.
Červeně vymalovaná zeď se svými výpary není ničím, ve srovnání s překližkami a jejich stálými emisemi aldehydových výparů. Šálek kávy k relaxaci. Káva je stříkána chemickými jedy. Syntetický cukr smísený se syntetickou smetanou.
Dobrou zprávou je, že se nechystáte užít mobilní telefon abyste přijali hovor. Opakované delší užívání mobilu ukázalo, že narušuje fungování neurotransmiteru v mozku.
Množství radiace z televize bude malá. Když je televizní přístroj vyřazen a zničen. Dostává se k vám zpět prostřednictvím vzduchu, vody a jídla.
Tato místnost obsahuje koberce nové značky, chemické výpary po dobu 6 měsíců jsou extrémě nebezpečné tělesné tkáni, jestliže jsou vdechovány.
A když nakonec vypneme světlo, abychom se uložili ke spánku, elektromegnetické pole budíku u vaší hlavy bude téměř bez povšimnutí ovlivňovat spánek a sny, v něž člověk doufá, že se mu jich dostane.
Dokonce film, k výrobě tohoto dokumentu používá při své výrobě extrémě jedovatých chemikálií.
Tak hrozně, jak může tento scénář vypadat, je to další rána pro vaše tělo, s kterou musí bojovat.

Dobrou zprávou je to, že většina těch jedů může být odstraněna při striktním dodržení Gersonovy terapie.
Ale jak se tato kompletně dokončí?

Odpovědí je organická káva - (organická káva musí být pěstována v panensky čistém prostředí, bez jakýchkoli postřiků) - ( velice podobné složení kávy naleznete v Zelené Kávě, podrobné info. o produktu v rubrice Novinky - podrubrika Produkty z Peru)

Dr. Gerson zjistil, že když pacient vypije více jak pintu džusu za den, mocné enzymy uvolní jedy z buněčného systému těla. A to je moment, kdy káva vstupuje na scénu. Játra mohou být přemožena a nakonec poškozena. A přeci se jim musí dostat pomoci.
Dr. Gerson zjistil, že roztok organického kafe podaný rektálně, stimuluje žlučovody a játra k tomu, aby v podstatě vyhostily zachycené volné radikály a patogenní jedy do tlustého střeva pro jejich vyloučení konečníkem.
Když jsou kávové klystýry užity ve spojení s konzumací džusu  je to ten nejlepší způsob detoxikace.
Imunitní systém nyní bude mít volnou ruku k tomu, aby zničil rakovinu a další degenerativní projevy.

Ale jak takový klystýr člověk provede?
Vše začíná u sporáku se čtvrtinou (asi 400 ml) destilované vody, přivedeme k varu,
Tři lžíce namočené a rozemleté organické kávy se k tomu přidá, po několika minutách se hořák ztlumí, necháme vařit 15 minut. Jakmile je kávový roztok hotový, přecedíme ho do odměrky. Můžeme přidat trochu vody, která se vypařila při varu, aby množství roztoku bylo asi 500 ml. Kávové klystýry je nejlepší podávat při pohodové atmosféře, aby byl zajištěn maximální efekt.
Když je nálev ochlazen na tělesnou teplotu, nalejeme jej do klystýrové nádoby (irigátor) Necháme odtéct nálev hadičkou a tím z ní vytlačíme nežádoucí vzduch. Po té můžeme aplikovat. Po té co kávový roztok vteče do pacienta, je podržen ve střevě po dobu 12 - 15 minut. Během této doby mají játra šanci absorbovat kofein z kávy a ostatní látky. Zároveň s tím játra střídavě vylučují jedy do střeva pro vyhoštění.

Toto zjištění bylo jádrem výzkumu mladého MD. Jeho jméno je Dr. Max Gerson.

V průběhu let je naše tělo zatěžováno neuvěřitelným množstvím nepotřebných škodlivých či dokonce jedovatých látek, jež nemohou být vždy vyloučeny, takže se musí někde usadit. Z tphoto důvodu tak časem ve vazivu vznikají speciální zásobárny pro tento odpad , řada z nich však především pro kyselé látky. 
Chcete li se těchto skladišť zbavit, např. formou půstu, může někdy dojít k otravě organismu vlastními prostředky, čili bez cizího přičinění. Je proto vhodné, ještě před začátkem půstu důkladné odkyselení, abyste se dostatečnou rezervou zásaditých látek připravili očekávané zatížení během půstu.
Pokud již po nějakou dobu pravidelně pijete čaje na čištění krve, uvolňuje se množství nepotřebných odpadních produktů a dostávají se do krevního oběhu. Je-li však v tuto chvíli k dispozici nedostatek zásaditých látek nutných k neutralizaci kyselin, projde vaše tělo nesmírnou zátěží, ačkoliv jste mu původně chtěli pomoci. Takže i před očišťovací kůrou určitě zařaďte odkyselené organismu a denní doplňující dávkou minerálů. Účinek zvýšíte i pravidelným pohybem, jenž zvyšuje zásobování kyslíkem a podporuje detoxikaci těla.
Kurt Tepperwein

Když k tomu připočteme náš životní styl plný stresu, obav a napětí - je vědecky dokázáno že tyto emoce na fyziologické úrovni vytváří prostředí, které je neslučitelné se zdravým fungováním našich buněk.
Viry a bakterie (chlamídie - info na netu, prozatím-nestíhám doplňovat)
Chlorovaná voda, bílý rafinovaný cukr, bílá rafinovaná mouka, kuchyňská sůl,
zelenina, ovoce, a produkty obecně pěstované se standardně postřikují chemikáliemi
barviva, konzervanty i přísady přidávané do potravin

A v neposlední řadě v současné době mohutné kropení - chemtrails (jedovaté chemikálie)
Podívejte se někdy na oblohu, vidíte kondenzační čáry za letadly (tzv. takzvané contrails) a tedy pohá vodní pára, která se vzápětí rozplyne? info. nechť si najde každý z vás na netu sám.

Denně nám lidem odumře přirozenou cestou až 70 miliónů buněk, rozpadem jádra buňky vzniká prostředí, které se velice podobá prostředí čpavkovitému - tudíž zatěžuje tělo, které si den co den s tímto musí poradit
Kyselé deště, které dopadají na půdu obecně.....atd

Suma sumárum, Měli bychom dbát na detoxikaci - či očistu našeho těla?
Nechť si každý z vás odpoví sám.

Zjištění stavu PH našeho organismu (podrobné info v rubrice alkalické prostředí)
Zelené potraviny  (podrobné info v rubrice zelené potraviny)
Zábaly s ricinovým olejem, zakončené vnitřním užitím olivového oleje (podrobné info. v rubrice Edgar Cayce-člověk nebo zázrak)
Třídenní jablečná dieta, zakončená vnitřním užitím olivového oleje (podrobné info. v rubrice Edgar Cayce-člověk nebo zázrak)
................................................................................................................................................................................
Očista střev - tračníku

Výplachy střev(klystýry), kolonoterapie, hydroterapie
Klystýr od Dr. Gersona

Vše začíná u sporáku se čtvrtinou (asi 400 ml) destilované vody, přivedeme k varu,
Tři lžíce namočené a rozemleté organické kávy se k tomu přidá, po několika minutách se hořák ztlumí, necháme vařit 15 minut. Jakmile je kávový roztok hotový, přecedíme ho do odměrky. Můžeme přidat trochu vody, která se vypařila při varu, aby množství roztoku bylo asi 500 ml. Kávové klystýry je nejlepší podávat při pohodové atmosféře, aby byl zajištěn maximální efekt.
Když je nálev ochlazen na tělesnou teplotu, nalejeme jej do klystýrové nádoby (irigátor) Necháme odtéct nálev hadičkou a tím z ní vytlačíme nežádoucí vzduch. Po té můžeme aplikovat. Po té co kávový roztok vteče do pacienta, je podržen ve střevě po dobu 12 - 15 minut. Během této doby mají játra šanci absorbovat kofein z kávy a ostatní látky. Zároveň s tím játra střídavě vylučují jedy do střeva pro vyhoštění.

Klystýr od Edgara Cayce
Doplním co nejdříve
...............................................................................................................................................................................
Užití vnitřní 
Tinktura z kopretiny Řimbaba, ředěná - D-3 - to znamená, 1:1000
1 až 3x denně 3-5 kapek do 200ml vody, nejlépe 15 min. před jídlem. po dobu asi 2 měsíců
Po 14 dnech vždy 5 dnů přestávka.

Tinktura z Lichořeřišnice větší, užívá se silně ředěná, až do - D 5 to znamená, 1:100000
ne pro jedovatost, ale proto, že je účinná v jakém koli ředění
Především ničí stafilokoky a streptokoky. Běžně se užívá v ředění D 4 což je 1:10000
Denně 15 kapek do vody před jídlem, po dobu 21 dnů, nejméně.

Mochna stříbrná, je velice vzácná a účinná bylina (neznámá)
Pít - Čaj ze sušené naťě
Je to rostlina fytoncidní, a účinkuje i na infekční stavy, jinak je zcela neškodná a může se brát bez omezení.
Obecné dávkování.: U čajů je vždy nálev z jedné čajové lžičky, až jedné polévkové lžíce.
Pít 3x denně, nejlépe před jídlem.
............................................................................................................................................................................

Zvýšit konzumaci ovoce a zeleniny, kombinace syrové i vařené zeleniny
Zeleninové šťávy - džusy, nejlépe doma připravené (na kvalitním odšťavňovači) - dle vlastních možností
lněný olej i lněná semínka

Domácí turecká parní sauna (lázeň) , (podrobné info. doplním do rubriky Edgar Cayce-člověk nebo zázrak)
Vyvarovat se smaženým jídlům, bílému rafinovanému cukru, kuchyňské soli, zmrzlině a sladkostem, kávě s mlékem, červenému masu, pokrmům obecně - ohřívaných nebo připravovaných v mikrovlnné troubě 
Pít čistou pitnou vodu (ne kysličníkem plněnou)
Zvýšit příjem vitamínu -C-, A-, Zinku
Čajová směs - modrý květ, olej sacha inchi, dračí krev - po vypotřebování - rudý strom, bílý květ (podrobné info. v rubrice Produkty z Peru)
Celotělové masáže + reflexní masáž plosek nohou (podrobné info. v jiné rubrice)
Jaterní i ledvinový čaj (info. o složení i používání viz články výše)
Hluboké dýchání nosem, především po probuzení - 3x denně min15 minut
Tělesné cvičení ve vzpřímeném postoji, především hned po probuzení
Aktivace energetických center v pánvi, břichu, hrudi, lebce - v meditativním stavu - nejlépe denně PCH

Láskyplný přístup k sobě samému, okolí, lidem, matce Zemi

To by snad pro začátek mohlo stačit
...............................................................................................................................................................................

Rút

Dobrý den, mam potíže s nadýmáním a plynatostí. Bohužel uz nevím co můžu jist. Zelenina syrová i vařená je špatně i v minimálním množství. Platek zitneho chleba s lučinou a rajče a rozpustné kafe me nadme. Nejim maso, snažím se bez bílé mouky do kafe mandlové mléko atd. Když jsem zkusila ocistu pkdle čínské medicíny nebo šťávami tak to bylo dobré ale jak začnu jist tak mam potíže které začínají po poledni. Moc děkuji za radu

Krásný den milá Rút
Váš problém, jak o něm tady hovoříte se zdá býti jasný a Vámi dobře specifikový i popsaný. Leč všechny naše trápení i potíže začínají vždy na úrovni energetické, duchovní, tedy i životní. 
Vše bude dobré, uvidíte, ale záleží to také na Vás, především na Vás, neb Vy jste tvůrcem Vašeho života.
Začněte být k sobě upřímá, krutě upřímná a řekněte si jak jste dopud žila, kolik času jste věnovala lásce k sobě samé.
K běžným pocitům, za situací kdy jednáme na hranici klidu a boje s jinými lidmi, patří strach - ničivá tíseň, která stahuje hrdlo, roztahuje střeva (přitom vznikají střevní plyny i nadýmání), a zrychluje dech i tep. Láska pro nás, sladkost života i radost je tíživou situací zasažena. (z orgánů přitom velmi trpí slinivka břišní) V celkovém součtu tělo nedokáže udržet zmatek myšlenek, energií, závislostí i tužeb. Náš energetický střed břicho se rozpadne jako domeček z karet - ze střev odchází vše, čím byla naplněna
Potíže slinivky jsou specifické co do funkce i léčby.
Původce disfunkce - je látková výměna z počátkem v játrech, i s tvorbou inzulínu. Dále zpětnovazebné ovlivňení od velkých sliznic. Disfunkce z titulu návaznosti žláz z vnitřní sekrecí.
Projev disfunkce - kromě cukrovky je - METEORISMUS - neboli NADÝMÁNÍ., dále disfunkce větších sliznic.

Nastudujte si z herbářů mocnou léčivou sílu Vlaštovičníku většího, ale pozor, u nás je zakázáno vnitřní užití.
Omezte mléčné výrobky, kávu s mlékem, cukry i sladkosti, maso zejména červené, bílé pečivo.
Žádná smažená jídla, jen dušená nebo vařená nebo pečená.
Jezte lehká jídla, rýži, těstoviny, rybí maso, zeleninu, ovoce, tmavé pečivo. čerstvé máslo, slaďte medem.
DŮLEŽITÉ - NIKDY NEJEZTE V ROZRUŠENÍ, Nejezte po osmé hodině večerní.
DŮLEŽITÉ - KAŽDÉ SOUSTO PROSLIŇTE MINIMÁLNĚ 80x , a až potom spolkněte, enzimy, které jsou obsaženy ve slinách nejsou v trávicím traktu a tudíž potrava zahnívá a tlí, místo aby byla strávena.
to samé platí o polykání velkých kusů potravy, nehledě na energetický výdej našeho organizmu - co se trávení týká.
Najděte si energeticky čistého terapeuta/ku - během 1 měsíce 4x celotělová masáž, 
Potom můžete dobu objednání, prodloužit, ale bez masáží bude restart vašeho vnitřního lékaře velice obtížný, ne-li nemožný. Je to stejné jako s vybitou baterií v automobilu. Pokud nedobijete, nenastartujete.
3x denně reflexní masáž plosek nohou se zaměřením na látkovou výměnu, zejména na slinivku, játra i žlučník.
Obklad s Ricinového Oleje, po dobu 3 dnů, zakončený olivovým olejem.
Teprve až potom 3 denní jablečná dieta.
Jedna kůra , očista prostřednictvím Zelených potravin, chlorella, ječmen.
Tinktura z kořene Lékořice Lysé je fytoncidní, obsahuje kortikoidy i hormon na bázi estrogenu.
Pijte hořčiny- Hořec žlutý, Pelyněk, Zeměžluč,
Jaterní čaj
Tělesná cvičení a spotrovní aktivity jsou naprostou nezbytností celistvosti.
To samé platí o Meditacích, to jest potrava pro naši duši - slinivka je na fyzické úrovni středem našeho energetického centra - neboli čakry. Tuto dokážeme stimulovat při masáži napojením se na neomezený Zdroj Kosmické energie,  a též pochopitelně meditacemi.
Léčba je komplexní neb se skládáme z těla, mysli i duše.
Zamyslete se v prvotní fázi, proč se chcete zbavit Vašich problémů. jestli je to proto, že chcete býti lepším člověkem a být blíže lidem, Bohu, sobě. Velice brzy pocítíte úlevu.
Vše konzultujte s lékařem a věřte sama sobě.
Veškeré podrobnosti o čajích, ricinovém oleji, meditacích, masážích atd. naleznete na www.andelskysalon.cz
S pokorou i láskou František kmm
...............................................................................................................................................................................

Sylvie

Dobrý den, mám na obou prostředníčcích na rukách podélnou vystouplou rýhu(na nehtech). Trvá to cca 3 roky a objevily se po porodu. Možná i v těhotenství,ale to si již spětně nedokáží vybavit. Chtěla bych poprosit o radu, zda to může značit něco závažnějšího, či na koho se s tímto obrátit, kvůli přesné diagnostice. Předem moc děkuji a přeji šťastné dny

Krásný den milá Sylvie
Tu největší pomoc naleznete vždy u sebe - sama ve svém nitru, kde se i On ukrývá, což ovšem neznemená, že pomoc nenajdeme u bližního svého.
Prsty - orgány a odpovídající funkce  -  Prostředníček - tři čakry + funkce oběhové
Slabé nehty - málo jódu nebo draslíku což může narušit činnost štítné žlázy - a tím se mění oběh spojený s pokožkou, nehty i s částí zažívacího ústrojí.

Štěpení i lámání nehtů - Malá výkonnost žláz, hlavně štítné, což se zlepší dodáním vitamínů A-D v kombinaci s B- komplexem, pro celkové posílení těla.

Co způsobuje onemocnění nehtů? - Souvisí to se slabou činností štítné žlázy a z části také s tělesnou přecitlivělostí - celkovým nervovým vypětím. Měla by to změnit lepší asimilace a hlavně dodržování dietních režimů. Konečky nehtů masírujte nasyceným roztokem jablečného octa a jodidované soli.

Co je příčinou hrbolatých i podélných rýh na nehtech? - Výsledek činnosti žláz. Porucha činnosti štítné žlázy. asimilace, i nedostatek jódu. Dodávání potravin, které obsahují velké množství vápníku, situaci zlepší. Jezte
často kuřecí krky, nohy a další porce ze slepice. Dobře ji uvařte a rozkousejte. To tělu dodá vápník. Jezte rovněž rybí kosti z konzervovaných ryb, také pastiňák a ústřice, z nich všechno, samozřejmě v jejich sezóně. Jakoukoli zvěřinu, kousejte však kosti.
Povzbuzení činnosti celého ústrojí a zlepšení vylučování ve spojitosti s masážemi zatím postačí.
Posílení nehtů - pomerančový přírodní džus, ten povzbudí činnost žláz a hlavně strava z bramborových slupek, které obdsahují jód + potrava pocházející z moře.

Zrcadlem jater jsou nehty
Stav nehtů je dán množstvím krve a odráží stav Qi jater. Pokud je množství krve dostatečné, nehty budou zdravé a lesklé. V případě nedostatečnosti krve budou lámavé, suché a deformované. Tvrdé, rýhované a silné nehty jsou příznakem stagnace energie jater.
Spojením jater s vnějěkem jsou oči.  -    Párový orgán jater je žlučník.

Omezte mléčné výrobky, kávu s mlékem, cukry, sladkosti, alkohol (deci červeného vína večer ano),maso zejména červené, bílé pečivo.
Žádná smažená jídla, jen dušená nebo vařená nebo pečená.
Jezte lehká jídla, rýži, těstoviny, rybí maso, zeleninu, ovoce, tmavé pečivo. čerstvé máslo, slaďte medem.
DŮLEŽITÉ - NIKDY NEJEZTE V ROZRUŠENÍ, Nejezte po osmé hodině večerní.
DŮLEŽITÉ - KAŽDÉ SOUSTO PROSLIŇTE MINIMÁLNĚ 80x , a až potom spolkněte, enzymy, které jsou obsaženy ve slinách nejsou v trávicím traktu a tudíž potrava zahnívá a tlí, místo aby byla strávena.
to samé platí o polykání velkých kusů potravy, nehledě na energetický výdej našeho organizmu - co se trávení týká.
Zjistěte si jak jste na tom se zásadami i kyselinami ve vašem organismu, (alkalické prostředí v těle) lakmusovými papírky - moč.
Najděte si energeticky čistého terapeuta/ku - a aplikujte pravidelně celotělovou masáž
3x denně reflexní masáž plosek nohou se zaměřením na látkovou výměnu, zejména na játra i žlučník.
Obklad s Ricinového Oleje, po dobu 3 dnů, zakončený olivovým olejem.
Teprve až potom 3 denní jablečná dieta.
Jedna kůra , očista prostřednictvím Zelených potravin, chlorella, ječmen.
Tinktura z Hořce žlutého, nebo Zeměžluče, nebo Pelyňku

Cumlejte kořen hořce žlutého, nebo si ho pomelte a prášek rozpusťte v trošce vody a popíjejte.
Jaterní čaj, žlučníkový čaj
Tělesná cvičení a spotrovní aktivity jsou naprostou nezbytností celistvosti.
To samé platí o Meditacích, to jest potrava pro naši duši - štítná žláza je na fyzické úrovni středem našeho energetického centra - neboli čakry. Tuto dokážeme stimulovat při masáži napojením se na neomezený Zdroj Kosmické energie,  a též pochopitelně meditacemi.
Léčba je komplexní neb se skládáme z těla, mysli i duše.
Zamyslete se v prvotní fázi, proč se chcete zbavit Vašich problémů. jestli je to proto, že chcete býti lepším člověkem a být blíže lidem, Bohu, sobě. Velice brzy pocítíte úlevu.
Vše konzultujte s lékařem a věřte sama sobě.
Veškeré podrobnosti o alkalickém prostředí, čajích, ricinovém oleji, meditacích, masážích atd. naleznete na www.andelskysalon.cz
S pokorou i láskou František kmm
..............................................................................................................................................................................

Kristýna

dobrý den 
Kvůli zdravotním problémům které mě trápily roky, hlavně kolem zažívání jsem za poslední rok úplně změnila životosprávu.
Ale k problému, poslední týden se mi na obličeji tvoříí hnisavé malinké pupínky směrem od nosu ke koutku úst, převážně na levé straně, ale již i trošku na pravé a také to pokračuje od úst dolů k bradě – spíše krajní část. nevím co by mi to mohlo způsobovat a jak se toho zbavit.
Další problém mám s čepy na mandlích, které se mi stále tvoří a také nevím jakými přírodními postupy se jich zbavit. No a asi bych se měla rovnou zmínit o chronických mykózách, které se mi stravou rozhodně zlepšily, ale stále se občas vrací.
děkuji Kristýna

Krásný den milá Kristýno
Kožní problémy viditelně ukazují, co se člověk, lépe nebo hůře pokouší ukrýt. Mnoho lidí (hlavně žen a dospívajících), žehrá na svoji pleť. Pokožku na obličeji mají suchou a popraskanou, nebo naopak příliš mastnou a plnou vřídků. Pleť se proměňuje podle toho, jak vnitřně zraje, a k čemu se vyvíjí její nositel. Ani sebelepší kosmetický přípravek, lék či zázračná mast Vám nezaručí trvale krásnou pleť, pokud ve Vás budou vládnout rozpory a nespokojenost.
Bláhově mnohdy čekáme, že se skoro všechno vyřeší samo, že se jiní (zázrakem), k lepšímu o sto procent změní a bez našeho přispění i námahy nám ulehčí. Na potřebu pročištění oblasti pánve a posílení pohlavních orgánů (např.masážemi, popíjením bylinných  urologicky a gynekologicky zaměřených čajů), upozorňuje tvorba VŘÍDKŮ NA BRADĚ I KOLEM ÚST, a závorky připomínající svislé rýhy vedle koutků úst, které se objeví při úsměvu.
Akné či jinak trudovitost je kožní onemocnění spojené s výrazným mazotokem a charakterizované zánětem mazových žláz. (ucpaná ústí mazových žláž) Akné může způsobit intenzivní kontakt s toxickými a dráždivými látkami jako jsou brom, chlor, jód, různé oleje, líčidla, 

Plíce vládnou kůži. Póry jsou branami kůže. Plíce řídí jejich otevírání a zavírání. Kožní onemocnění jsou často spojena s plícemi. S póry je spojeno pocení, které je regulováno plícemi, neboť Qi plic dává pórům schopnost reagovat podle okamžité potřeby. Plíce vládnou hlasu a jejich spojením s vnějškem je nos. Párový orgán tlusté střevo.
Ovšem ledviny přijímají Qi z plic, Ledviny jsou nosnou strukturou organismu, jsou alfou a omegou života, má v nich původ energetická i fyzická nosná struktura organismu.
Párovým orgánem ledvin je močový měchýř.
Chápete milá Krystýno? Oblast - vzorec ve kterém se Vám objevují pupínky, vřídky, či akné má sice spojitost s plícemi, potažmo bronchy, žaludkem i reprodukčními orgány, ale pokud máme v těle oslabené plíce, nutně se tato skutečnost musí projevit hlouběji, jednak proto že každý orgán má párový orgán a ostatní orgány musejí pracovat mnohem intenzivněji a tudíž jsou pochopitelně oslabovány a též, naše tělo funguje jako jeden celek, a být zdravý znamená být celistvý.
Jak vzniká akné? Akné je chronický zánět, choroba tukových žláz, vyskytující se nejčastěji na tváři, zádech a hrudi. Základní fyziologickou příčinou vzniku akné, je NEROVNOVÁHA VYLUČOVACÍCH SYSTÉMŮ V TĚLE. 

Co chápat pod vylučováním? Je-li řeč o vylučování, většina lidí si představí pouze činnost střev. Když však o vylučování hovořil Edgar Cayce poukazoval tím takřka na všechny orgány, zažívací trakt, ledviny, respirační a perspirační systém. Na mysli samozřejmě měl i všechny tělesné aktivity, jež s nimi prostřednictvím složitých reakcí souvisejí.
Co nerovnováhu ve vylučování způsobuje? Některými faktory, jež nerovnováhu ve vylučování vyvolávají, jsou nekoordinace mezi malým a velkým oběhem, nevhodná dieta v období první menstruace (menarché), nervové napětí, stres, obavy, zloba, potlačování strachu, reakce žláz a postupný vznik obtíží vztahujících se ke žlázám a oběhu.
Mohu něco udělat s uhříky, vřídky či vyrážkou na kůži? Celotělové masáže, cvičení a diety jsou lepší než pleťové vody a léčebné přípravky.
Pleť - Když pleť onemocní věnujte bedlivou pozornost vylučovacímu ústrojí. Nepoužívejte příliš stahující, adstringentní make-up., Nepoužívejte příliš parfémované pudry, nevyhledávejte žádné všeléky. Zjistěte příčinu poruchy a snažte se vyrovnat a uvést do souladu všechny stránky přirozených životních pochodů, reakcí i emocí.

Tmavé vřídky - Tyto vřídky jsou pouze eliminací systému vypuzenou špatným směrem. Je to ostatně vidět z rozšířených pórů na kůži nebo z tmavých vřídků , případně skvrn, které se na kůži někdy objevují.
Jak tmavé vřídky na obličeji a na krku odstranit? Je dobré nejdřív použít teplý froté ručník, nikoliv horký, nenapařený, nýbrž mokrý. Ten na místě nechte asi 8-10 minut. Pak ho pořádně třete čistým kastilským mýdlem Potom aplikujte 1-2 minuty studené hadříky, vyměňte 3-4 krát. Pak proklepejte kůži rukama, až se znovu obnoví krevní oběh. Během léčby nepoužívejte krémy nebo pudry, které by póry v kůži opět zaplnily.

Čistění pleti pro všechny typy pleti, suché, mastné 
240 g olivového oleje , 30 g růžové vody , několik kapek glycerinu ,  30 g  10% eroztoku lihu (obilného destilátu)

Celotělové masáže jsou pro vás naprostou nezbytností + obzvlášt masáž břišní krajiny.
Sportovní aktivita zejména hned po probuzení na podporu dýchacího i oběhového systému.
Začněte aplikovat hluboký dech nosem - do bříška.
Najděte si klidný kout a denně vstávejte o 10 minut dříve, kupujte jednu růži, se kterou každé ráno splyňte, v klidu a tichu, zkrátka si k ní přivoňte po dobu deseti minut na nic nemyslete pouze na světlo a lásku. Potom si s tou řůží s láskou něžně přejíždějte po obličeji.
3x denně reflexní masáž plosek nohou se zaměřením na látkovou výměnu, zejména na plíce, bronchy, ledviny, játra i žlučník.i tračník.
Obklad s Ricinového Oleje, po dobu 3 dnů, zakončený olivovým olejem.
Teprve až potom 3 denní jablečná dieta.
Jedna kůra , očista prostřednictvím Zelených potravin, chlorella, ječmen.
Tinktura z Hořce žlutého, nebo Zeměžluče, 
Čaje , výluhy z bylin, které mají adaptogenní účinky - Ašvaganda, Jiaogulan, Eleutekorok, Gotu Kola   atd.
Ledvinový čaj, zinek, vitamín A , - mrkev - ovšem rostlinný vitamín se vyskytuje ve formě provitamínu A, (karoten beta) tedy polotovaru, ten se musí upravit na vitamín A, - potřebuje malinko tuku a teplo na přeměnu ve vitamín A.
Zvažte výplachy tračníku, nebo kolonoterapii.

Omezte mléčné výrobky, kávu s mlékem, cukry, sladkosti, alkohol (deci červeného vína večer ano),maso zejména červené, bílé pečivo.
Žádná smažená jídla, jen dušená nebo vařená nebo pečená.
Jezte lehká jídla, rýži, těstoviny, rybí maso, zeleninu, ovoce, tmavé pečivo. čerstvé máslo, slaďte medem.
DŮLEŽITÉ - NIKDY NEJEZTE V ROZRUŠENÍ, Nejezte po osmé hodině večerní.
DŮLEŽITÉ - KAŽDÉ SOUSTO PROSLIŇTE MINIMÁLNĚ 80x , a až potom spolkněte, enzymy, které jsou obsaženy ve slinách nejsou v trávicím traktu a tudíž potrava zahnívá a tlí, místo aby byla strávena.
to samé platí o polykání velkých kusů potravy, nehledě na energetický výdej našeho organizmu - co se trávení týká.
DŮLEŽITÉ - Zjistěte si jak jste na tom se zásadami i kyselinami ve vašem organismu, (alkalické prostředí v těle) lakmusovými papírky - moč.

Cumlejte kořen hořce žlutého, nebo si ho pomelte a prášek rozpusťte v trošce vody a popíjejte.
Jaterní čaj, žlučníkový čaj
Meditace, to jest potrava pro naši duši - endokrinní žlázy jsou na fyzické úrovni středem našich energetických center - neboli čaker Tyto dokážeme stimulovat při masáži napojením se na neomezený Zdroj Kosmické energie,  a též pochopitelně meditacemi.
Léčba je komplexní neb se skládáme z těla, mysli i duše.
Zamyslete se v prvotní fázi, proč se chcete zbavit Vašich problémů. jestli je to proto, že chcete býti lepším člověkem a být blíže lidem, Bohu, sobě. Velice brzy pocítíte úlevu.
Co se týká dalších dotazů o madlích či mykózách, je to velice široké a obsáhlé téma. mykózy jsou spojeny s endokrynními žlázami, mandle jsou filtry našeho těla, lapače chcete li a mají spojitost s lymfatickým systémem. Obě dvě témata, nebo okruhy nebo systémy, jsou neslírně důležité pro naši celistvost. Udělejte nejdřív krůček, ono pokud se pustíte do terapie s vírou i pokorou, věřte že vše ostatní se upraví také. Průběžně Vám odpovím i na zbylé dva dotazy.
Vše konzultujte s lékařem a věřte sama sobě.
Veškeré podrobnosti o alkalickém prostředí, čajích, ricinovém oleji, meditacích, masážích atd. naleznete na www.andelskysalon.cz
S pokorou i láskou František kmm
...............................................................................................................................................................................

Krásný den milá Kristýno
Mykóza -výtoky
Pochva je pokoj , do něhož je často pozván muž. Žena v něm svého muže sice přijímá, ale né vždy jej opravdu upřímně vítá a miluje takového, jaký v posledních dnech a týdnech je. Málokdy se žena skutečně zcela (tělem i duší), svému muži při intimním styku odevzdá. Žena obvykle neprahne po naplňování lásky v oblasti fyzické, nedostává-li v manželství lásku duševní, chybí-li v něm hlavně dotyky a romantika. Někdy se žena na svého manžela náramně zlobí. A ženina nespokojenost, upřímné nepřijetí intimního návštěvníka se projeví nepořádkem v přijímacím pokoji, který není čištěný láskou, neboť ta pokud se na někoho hněváte chybí. V pochvě se okamžitě zvyšuje počet mikroorganismů, bakterií, prvoků i plísní. Vzniká zánět zevních rodidel a pochvy (kolpitida), jenž se projevuje nepříjemným svěděním a tlakem v podbříšku.
Silnější zánět pochvy a vnitřních rodidel (dělohy, vejcovodů i vaječníků), provází výtok - druhého obviňující vnitřní pláč. Výtok (fluor vaginalis), ukazuje že v ženě je jak velká bolest, tak silný hněv.

Mandle - Člověk během svého života mnohé uvidí a prožije. Zakouší nejen své radosti a bolesti, ale z části i problémy dalších lidí, s nimiž je hlavně citově spojený- čili nese na svých bedrech i trampoty svých dětí, rodičů, příbuzných přátel, manžela. Mnohá jeho onemocnění jsou pak vyvolána nelaskavými reakcemi na to, co se děje v jejich životech Smutek člověka, chvíle beznaděje i sekundy jeho zoufalého odporu se během měsíců i let nasčítají i násobí. Až je bolestného a nesprávně činěného hodně tak se část vyplaví nemocí (zánětem krčních mandlí, polypech, vřídcích, nebo čípcích na nich). Potlačované ohnivé emoce jsou nejčastějším důvodem chorob, jež se projevují v oblastech hrdla - tedy i angín.
Milá Kristýno, pokud pozorně čtete mé dva příspěvky Vám, zjistíte, že vaše symptomy se sebou úzce souvisí.
Je nezbytné položit otázku sama sobě a s upřímností i láskou si odpovědět. Jak vlastně žiji doposud. MILUJI SEBE SAMOU?
Všechny naše problémy tedy i zdravotní mají svůj prapůvod i počátek v úrovni energetické, duchovní, teprve až po té, co neposloucháme naši duši, která s námi komunikuje skrze tělo, se nemoc, problém zhmotní do podoby fyziké, do podoby nemoci, problému....atd.
Překyselené tělo nabízí ideální prostředí různým choroboplodným plísním. Umožňuje např. aby se plíšeň candila albicans, jenž sama dodatečně přispývá ke kyselému prostředí v těle, se usadila a rozmnožila.
Překyselení organismu může přivodit záněty, zčervenání, nebo svědění jak pohlavních orgánů tak i dělovy, ale i našich uzlin, tedy celého organismu.

Spojením ledvin s vnějškem jsou uši, děloha, močová trubice a konečník.
Disharmonie ledvin vždy obnáší počátek v disharmonických vztazích s našimi nejbližšími. Párový orgán močový měchýř, který jako první reaguje na přecitlivělost a oslabí se na úrovni energetické.
Slezina kontroluje transformaci a šíření, kontroluje krev čistí - filtruje lymfu
Nedostatečnost sleziny znamená neschopnost vzestupu Qi a příznaky jsou ztráty v dolní části těla. Nejtypičtějším příznakem je průjem, ukazující na neschopnost ledvin udržet tekutiny nahoře. Dalšími příznaky nedostatečnosti budou tedy výtoky a v konečné fázi vyhřeznutí orgánů, které vzestupující Qi sleziny neudrží na místě a které mají tendenci klesat a ztrácet tvar. Párový orgán žaludek.
Pokud je lymfa znečištěna z krve se stává stoka.
Kruh se uzavřel.

Včera jsem byl u potoka který protéká okrajem lesa na Lopuchu.
To je vzkaz pro Vás.
Kořen z něj, z kopřivy, z pampelišky.  ,  také kontryhel, teřzalka. i měsíček
a především řebříček ten Matka Země dává především Vám ženám.
Z těchto léčivek udělejte odvary, nálevy jednak na pití, na potírání ale též na koupele.

Vzhledem k faktu že jsme jeden celek je důležité i vše co jsem napsal v předchozím článku.
Chovejte se k Vašemu chrámu- tělu s úctou i pokorou i láskou, neb v něm sídlí ON, nikde jinde ho totiž  nenajdete. Je nezbytné přehodnotit svůj dosavadní život, a začít milovat sám sebe. Vše začíná i končí u srdce. U energie lásky, která tvoří, spojuje , hojí, dává, přeje, soucítí, miluje, toleruje i léčí.
Vše konzultujte s lékařem
Veškeré podrobnosti o alkalickém prostředí, čajích, ricinovém oleji, meditacích, masážích lásce atd. naleznete na www.andelskysalon.cz
S pokorou i láskou František kmm
  

 

  
 

 

  

  

 

 
   

 

 

Kontakt

Andělský salon AMAN - JANA DEUS Neustupov 122
Neustupov
257 85
...........................................................................
Horní Zádvoří 218
Bořitov
679 21
775 976 110 fana.havlik@seznam.cz